Борусия Дортмунд - Щутгарт

Щутгарт вкара пет в Дортмунд, Лайпциг излезе първи

Борусия Дортмунд претърпя тежка домакинска загуба от новака Щутгарт с 1:5. Така жълто-черните са без победа в Бундеслигата вече три кръга. Швабите пък продължават без поражение след завръщането си в елита.

Щутгарт игра по-добре през цялото време и поведе в 26-та минута след точната дузпа на Силас Уамангитука. Джовани Рейна изравни за тима на Лусиен Фавър, а освен това гол за домакините беше отменен за засада.

През втората част обаче Борусия допусна много грешки, които бяха наказани. Силас Уамангитука даде тон за голеадата в 53-та минута. Десет по-късно резултатът вече бе 1:4 след попаденията на Фьорстер и Кулибали. В края гол на Рейна за 2:4 беше отменен, а Николас Гонзалес оформи крайното 1:5 в добавеното време.

Борусия остана на пета позиция с 19 точки, а Щутгарт вече е шести със 17 точки.

Лайпциг излезе начело

Тимът на Юлиан Нагелсман спечели с 2:0 в Бремен и поне временно изпревари Байерн – 24 срещу 23 точки. Забицер вкара от дузпа за Лайпциг в 26-ата минута. Малко преди почивката Олмо се разписа за 0:2. Вердер записа трето поредно поражение и осми мач без победа.