Вердер - Щутгарт
Цийлер спира Писаро

Щутгарт измъкна точка от Вердер Бремен

Щутгарт взе точка от визитата си на Вердер Бремен и така може да спаси треньора Маркус Вайнцирл. Загуба със сигурност го изхвърляше от южняците.

Гостите имаха шест загуби в последните си седем мача, но започнаха отлично. Те поведоха още във втората минута, когато се разписа Цубер след пас Марио Гомес. Това бе най-бързият гол за Щутгарт в последните шест години. Домакините натиснаха много сериозно, но следващият шанс пак бе за съперника. Гомес обаче пропусна. След няколко добри положения зелените се добраха до гол в самия край на първата част. Макс Крузе намери Клаасен, а той с лекота вкара за 1:1.

Писаро се изравни с Матеус и Тони Шумахер

След почивката Вердер продължи да е по-активен и да създава положения. Но или да ги пропуска, или да не може да преодолее Цийлер. Клаудио Писаро също имаше шанс, но би в аут. Седмица, след като стана най-възрастият голмайстор в Бундеслигата, той записа ново историческо постижение. Писаро изиграя своя мач номер 464 в елита. Така той изравни Лотар Матеус и Тони Шумахер и влезе в Топ 20 за всички времена. Лидер е Карл-Хайнц Кьорбел с 602 мача.

Крайното 1:1 удължи серията без загуба на бременци през 2019 година на шест мача Зелените са девети с 32 точки, докато Щутгарт продължава да е 16-и с 16 точки.