Щутгарт
Снимка: twitter.com/vfb_int

Щутгарт се спаси в 92-ата минута, Лайпциг е четвърти

Щутгарт се спаси от изпадане с гол в 92-ата минута. Южняците победиха Кьолн с 2:1 и си гарантираха още един сезон в Бундеслигата. С трите точки те събраха 33 и се качиха на 15-о място, изпреварвайки Херта по голова разлика.

Херта падна с 1:2 в Дортмунд, като Ерлинг Холанд вкара в последния си мач за жълто-черните. Иначе синьо-белите поведоха, но допуснаха два гола през второто полувреме.

Столичани са 16-и и ще играят плейоф за оцеляване в елита. Те ще се изправят срещу третия във Втора Бундеслига. Засега Шалке си осигури промоция от втория ешелон. Вердер е втори с 60 точки и при реми също влиза директно. Трети е Хамбургер с 57 точки и по-добра голова разлика от Вердер. Четвъртият Дармщадт също има 57 точки и по-добра голова разлика от бременци.

Иначе двубоят в Щутгарт започна с гол за домакините още в 12-ата минута. Калайджич изпусна дузпа, но секунди по-късно се разписа за 1:0. След час игра Модест направи 1:1. Ендо вкара за 2:1 в 92-ата минута, а после се игра още десет минути, но Кьолн не успя да изравни. Козлите завършиха седми и ще са част от Лигата на конференциите.

В драматичния последен ден от редовния сезон Байер Леверкузен победи Фрайбург с 2:1 и го изхвърли от Топ 4. Леверкузен завърши трети с 64 точки, Фрайбург остана шести с 55. Лайпциг направи 1:1 в Билефелд и е четвърти с 58 точки. Този резултат прати Арминия във Втора Бундеслига. Пети с 57 точки е Унион.