Айнтрахт - Борусия Мьонхенгладбах

Щиндл спаси Гладбах с хеттрик за 3:3 във Франкфурт

Ларс Щиндл измъкна точка за Борусия Мьонхенгладбах в гостуването на Айнтрахт Франкфурт. Той вкара първия гол и последните два от общо шестте в сблъсъка. Драматичният мач – първи от междинния 12 кръг в Бундеслигата – завърши 3:3.

Щиндл откри в 14-ата минута с великолепно изпълнение на пряк свободен удар. Айнтрахт няма победа в осем кръга, но изравни след само 8 минути. Андре Силва вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Лайнер. Само 2 минути по-късно португалецът направи обрат – 2:1. Този път той беше изведен по отличен начин от Баркок. Самият Баркок в 32-ата минута направи 3:1 след пас на Силва. Голът на 22-годишният халф беше истинско украшение – след серия финтове и хубав завършващ удар. Орлите имаха три точки удара през първото полувреме и три попадения.

Хеттрикът на Щиндл в края

След почивката Айнтрахт игра много прибрано и разумно.  Или го правеше до 81-ата минута. Тогава Абрахам влезе в саморазправа с Емболо, получи втори жълт картон и съответно – червен. В последната минута на редовното време Баркок направи дузпа. Щиндл я вкара за 3:2, макар че Трап успя да докосне топката, но не и да я избие. А в петата минута на добавеното време героят за Гладбах се разписа отново. Трап спаси ударът му с глава, но при добавката капитанът на гостите беше безмилостен – 3:3.