Барселона - Еспаньол
Снимка: twitter.com/FCBarcelona

Шави дебютира в Барселона с победа след дузпа

Шави Ернандес спечели дебюта си начело на Барселона – 1:0 в градското дерби с Еспаньол. Сблъсъкът на „Камп Ноу“ беше решен от точно изпълнена дузпа от Мемфис Депай. Нидерландецът вкара попадението в 48-ата минута. Иначе и двата тима имаха положения за гол и добри атаки, а мачът беше доста интересен.

До почивката Барселона беше много по-активен и играеше с настроение и динамика. Барса заложи на трайно притежание на топката, но и много движение в атака. Голямата изненада от Шави дойде с включването на 17-годишния Илиас Анкомах сред титулярите.

В началото на второто полувреме Депай беше съборен в наказателното поле и реферът Карлос Дел Серо посочи бялата точка. Нидерландският нападател не сгреши и вкара седмия си гол от началото на сезона.

В края на двубоя Еспаньол натисна. Барселона пък изглеждаше изморен и допускаше грешки в защита. Раул Де Томас пропусна отлично положение да изравни, като уцели греда. Той го направи за втори път, малко по-късно след намеса на Тер Стеген. Ландри Димата също удари греда и изпусна още една възможност.

С успеха Барселона прекъсна серия от четири мача без победа. Тимът на Шави се изкачи до шесто място в Ла Лига с 20 точки, а Еспаньол остава 11-и със 17 точки.