Шампионска лига: Бандата на Чоло схруска „аспирините“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико Мадрид e близо до четвъртфиналите в Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне победи с 4:2 като гост Байер (Леверкузен). Резултата откри Саул в 17-ата минута с перфектен фалцов удар извън наказателното поле, а в 25-ата Антоан Гризман завърши контра на гостите след пас на своя сънародник Кевин Гамейро. В началото на второто полувреме Карим Белараби намали, но Гамейро от дузпа възстанови аванса на мадридчани. До края съперниците си размениха по още едно попадение – автогол на Стефан Савич и точен изстрел с глава на Фернандо Торес.

Bayer Leverkusen vs Atletico Madrid

За домакините от Леверкузен от първата минута започна 17-годишният халф Кай Хавертц, който дебютира в Шампионската лига.

В началото „аспирините“ стартираха с високо темпо и се опитаха да притиснат Атлетико.

В 12-ата минута хубава комбинация на Атлетико изведе Гризман на стрелкова позиция, но Бернд Лено спаси удара на французина. Мадридчани продължиха да са много напористи и след центриране на Филипе Луиш левият бек на Байер Вендел едва не си отбеляза автогол.

В 17-ата минута Саул сътвори нещо изключително красиво. Халфът на Атлетико преодоля няколко защитници на домакините и със страхотен удар в далечния ъгъл откри резултата.

В 25-ата минута футболистите на Чоло Симеоне  нанесоха своя втои удар. Гамейро се отскубна от Александър Драгович и подаде на Гризман. Голмайсторът на Атлетико стреля с едно докосване и заби топката под гредата – 0:2.

Леверкузен не се отказа да атакува най-вече по фланговете, но трудно стигаше до положения пред Моя. До края на полувремето Кампъл пробва вниманието на испонския страж, а Гризман бе близо до трети гол.

Веднага след почивката „аспирините“ върнаха един гол благодарение на Белараби, който отклони във вратата добро центриране на Хенрихс. Отговорът на Атлетико беше светкавична контра, при която Гамейро стреля в гредата.

В 59-ата минута изнемогващият Драгович задържа Гамейро в наказателното поле и логично последва сигнал за дузпа. Зад топката застана потърпевшият и стреля в средата на вратата и върна аванса от два гола на Атлетико 1:3

Интригата се върна десетина минути по-късно, когато Кампъл центрира остро, Моя изби топката в крака на Савич и той си вкара автогол.

Минутите между 70-ата и 80-ата бяха най-силните за Байер (Леверкузен). Атаките на домакините всяваха сериозна паника в защитата на Атлетико, а веднъж Филипе Луиш трябваше да чисти пред самата голлиния. Вместо „аспирините“ да изравнят обаче, гостите стигнаха до четвърти гол, който до голяма степен обезсмисли реванша. Шиме Върсало центрира отдясно, а Фернандо Торес се вклини между централните защитници и с глава оформи крайното 4:2 в полза на „лос колчонерос“.

БАЙЕР (Л) – АТЛЕТИКО 2:4 (0:2)

0:1 Саул (17), 0:2 Гризман (25), 1:2 Белараби (48), 1:3 Гамейро (59) д., 2:3 Савич (68) авт. , 2:4 Торес (86)