Шалке - Гладбах

Шалке победи Гладбах в първия мач за 2020

Шалке 04 победи комфортно Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 като домакин. Това бе първи двубой след паузата в Бундеслигата.

Кралскосините играха по-силно през целия мач. През първото полувреме те имаха четири чисти шанса, но вратарят Зомен спаси всичко. И той обаче не можа да спре Шалке след почивката. Тогава тимът на Дейвид Вагнер реализира и двете си попадения.

Суат Сердар откри в 48-та минута след подаване на Михаел Грегорич. Десет минути по-Грегорич се разписа след асистенция на Бенито Раман. За Грегорич това бе дебют за кралскосините – той дойде от Аугсбург преди три седмици.

Така тимът на Дейвид Вагнер се изкачи временно на четвъртата позиция в таблицата с равни точки с Байерн. Гладбах пък пропусна възможността да излезе на първа позиция с точка пред Лайпциг. Поражението бе четвърто за тима в последните шест визити.

В следващия кръг Шалке гостува именно на шампиона Байерн в Мюнхен. Борусия пък приема Майнц 05.