Волфсбург - Шалке 04
Вегхорст получи червен картон за съвсем кратко време - около две минути

Шалке падна във Волфсбург, Гладбах излъга Леверкузен

Вицешампионът Шалке 04 падна в първия си мач от новия сезон в Бундеслигата. Кралскосините загубиха с 1:2 във Волфсбург в нервен сблъсък, изпълнен със спорни моменти.

Вълците поведоха в резултата в средата на първата част с гол на Джон-Антъни Брукс. Защитникът, изиграл своя мач номер 100 в първенството, обаче можеше да се превърне и в антигерой. Именно Брукс извърши нарушението за дузпата, от която Бенталеб изравни малко преди края. В добавеното време обаче Даниел Гинчек се разписа за 2:1. Той вкара във втори пореден мач за тима си, след като донесе успеха с 1:0 над Елверсберг за купата преди седмица.

Брукс бележи за 1:0
ВАР: червено, червено, жълто, жълто

Реферът Патрик Итрих пък на два пъти използва ВАР системата. В първия случай, за да промени жълтия картон на Настасич в червен и да остави Шалке с човек по-малко. Във втория – за да промени решението си за изгонването на Вегхорст и да му покаже само жълт картон.

Гладбах взе дербито на Рейн

В късния мач в събота Борусия Мьонхенгладбах победи с 2:0 Байер Леверкузен. Гладбах игра слабо през първото полувреме и Леверкузен имаше две добри възможности да поведе. Лиън Бейли обаче уцели гредата, а удар на Фоланд бе избит на голлинията.

Гладбах - Леверкузен
Йонатан Та е изпреварил Рафаел
Първа дузпа, втора дузпа

Малко преди края Хенрихс игра глупаво с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на домакините. Йозджан обаче спаси удара на Торган Азар от бялата точка. Второто полувреме започна с натиск на Гладбах и нова грешка, този път на Вендел, която доведе до втора дузпа. Йонас Хофман не сбърка и вкара за 1:0. Това бе първо негово попадение за тима на Дитер Хекинг. Три минути по-късно отлична комбинация между Рафаел и Джонсън доведе до втори гол. Той бе реализиран от Джонсън, който се разписа за първи път от 11 месеца насам. Последният бе в предишното домакинство срещу Леверкузен, което бе загубено с 1:5.