Херта - Шалке

Шалке не спечели за 30-и път, Леверкузен падна във Франкфурт

Новият треньор на Шалке Кристиан Грос продължи делото на тримата си предшественици този сезон. Кралскосините паднаха с 0:3 от Херта в дебюта на Грос. Така Шалке записа 30-и пореден мач без победа в Бундеслигата. Рекордът на Тасмания Берлин е 31-а поредни срещи без победа.

Гуендузи откри за Херта в 36-ата минута, след пас на Матеус Куня. В началото на втората част завърналия се в игра Кордоба покачи на 2:0 Той вкара след асистенция на Дарида. Пасивната игра на Шалке беше наказана отново 10 минути преди края. Този път реализира Пионтек, а асистенцията беше пак на Дарида.

С трите точки Херта събра 16 и се изкачи до 12-ото място. Тимът от Гелзенкирхен е последен с едва 4 точки.

Байерн Леверкузен падна за втори пореден път

По-рано през деня вторият Байер Леверкузен записа втора поредна загуба. След 1:2 от Байерн в последния мач за 2020-а, сега тимът пак падна с 1:2, но във Франкфурт. Победата беше едва втора за орлите като домакин през сезона.

Леверкузен поведе в 10-ата минута. Тогава Вирц изведе Амири, а той реализира ефектно с пета под плонжа на Трап. Айнтрахт изравни в 22-ата минута чрез Амин Юнес. Той получи пас в коридор от Соу и преодоля Храдецки. Това беше първи гол на Юнес в Бундеслигата от 7 години и 10 месеца. В 54-ата минута Тапсоба си вкара автогол за 2:1. Айнтрахт имаше още няколко добри шанс, а Хитерегер можеше да изравни като при изчистване беше близо до автогол, но топката срещна гредата.