Лайпциг - Кьолн

Шалке не спечели за 29-и път, Кьолн спря Лайпциг

Дори и връщането на треньора на миналия век Хууб Стевенс не помогна на Шалке да спечели. В четвъртия си дебют начело на клуба Стевенс записа загуба с 0:1 от Арминия. Така Шалке регистрира 29-и пореден мач без победа в Бундеслигата. Тимът има само един успех през календарната (корона) 2020-а – срещу Гладбах през януари. Шалке се доближи и само на два мача от вечния негативен рекорд на Бундеслигата. Той се държи от Тасмания Берлини с 31 поредни срещи без успех.

Иначе Арминия победи в съседкото дерби напълно заслужено. Тимът от Билефелд удари греда през първото полувреме и не даде нито един шанс на своя съперник. Освен това гол на Кордова беше отменен заради засада. В началото на втората част Клос вкара за 0:1 – негово второ попадение през сезона. После Арминия се защитаваше уверено и задържа аванса си.

Кьолн измъкна 0:0 от Лайпциг

Третият Лайпциг изненадващо не успя да вкара гол на 15-я Кьолн. Това обаче беше и единствената точка, спечелена в днешния ден от домакините. Така Лайпциг няма да може да се възползва от факта, че по-късно днес играят първият и вторият – Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен – и няма да може да зимува на върха. Кьолн сложи и край на серията от шест поредни домакински победи на биковете. Лайпциг започна по-силно и дори вкара гол. Попадението на Айдара обаче беше отменено заради засада. След почивката Кьолн се защитаваше стабилно и заслужено се радваше накрая.