Шалке 04 - Вердер

Шалке не спечели за 11-и мач, Айнтрахт взе успех

Кризата в Шалке придобва все по-застрашителни размери. Кралскосините паднаха с 0:1 от Вердер и записаха четвърта загуба след рестарта на Бундеслигата. Това бе и 11-и мач без успех за тима на Дейвид Вагнер. Последният бе в първия мач през 2020-а, но оттогава нещата тръгнаха надолу.

Вердер пък записа трети пореден мач без загуба и вече е само на три точки от спасението. Голът за зелените вкара Леонардо Битенкорт в 32-ата минута. Вердер всъщност игра по-добре от Шалке през целия мач. Домакините имаха шанс да изравнят в началото на втората част, но Грегорич пропусна. В края пък гостите изпуснаха да вкарат втори гол. Осако бе изведен сам срещу Нюбел, но реши да подава, вместо да бие и сбърка.

Херта прати Шалке в долната половина на класирането

От поредният провал на Шалке се възползва Херта. Столичани спечелиха с 2:0 срещу Аугсбург и изпревариха кралскосините в класирането. Херта е девети с 38 точки – една повече от тима от Гелзенкирхен.  Головете за тима на Бруно Лабадия вкараха Дилросун и Пионтек. Старата дама е вторият най-силен отбор след рестарта с 10 точки от 12 възможни.

Айнтрахт спечели след шест неуспешни опита

Айнтрахт обаче сложи край на лошата си серия от шест поредни мача без победа. Орлите спечелиха с 2:1 във Волфсбург. Силва откри за тима от Франкфурт от дузпа в средата на първото полувреме. Мбабу изравни след паузата – 1:1. Пет минути преди края обаче Камада вкара за 1:2 след пас на Дост. В добавеното време Торо бе изгонен, но и това не спря Айнтрахт. От загубата на Волфсбург се възползва Хофенхайм. Сините победиха с 1:0 Майнц и се изравниха по точки с вълците. И двата тима имат по 42.