Шалке 04 - Майнц

Шалке 04 излезе втори с трета поредна победа

Шалке 04 постигна трета поредна победа в Бундеслигата. Кралскосините надвиха Майнц 05 с 2:1 в първа среща от петия кръг. Така тимът на Дейвид Вагнер се добра до второто място в класирането.

След нулев първи половин час кралскосините поведоха след точен удар на Суат Сердар, който получи асистенция от Амин Арит. Въпреки че беше по-активният отбор, Шалке 04 не успя да удържи аванса си. Карим Онисиво възстанови равенството на „Фелтинс Арена“ четвърт час преди края.

Домакините все пак се добраха до успеха минута преди края на редовното време. Тогава най-добрият на терена – Арит, се разписа след подаването на Джонджо Кени.

Майнц остава в зоната на изпадащите с четири поражения от първите си пет срещи. В следващия кръг кралкосините гостуват на сегашния лидер Лайпциг. Майнц приема Волфсбург.