Шалке - Волсфбург

Шалке излъга Волфсбург, Елвис влезе в историята

Шалке 04 победи с 2:1 Волфсбург в първия си мач след паузата. И двата гола за домакините вкара Даниел Калиджиури. Между тях се разписа Елвис Речбекай за 1:1. Така той влезе в историята като първият играч, кръстен по този начин, реализирал попадение в Бундеслигата. Успехът на кралскосините бе едва втора домакинска победа за 18-ия кръг. Гостите спечелиха общо седем срещи, което е изравнен рекорд в Германия. Подобно нещо се е случвало само веднъж – във втория кръг през сезон 2010/2011-а.

Домакините откриха още в осмата минута. Тогава Калиджиури се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Шьопф. Отговорът на вълците, спечелили 16 точки от последните 18 възможни, обаче бе бърз. Първи Мехмеди уцели греда, а след това Речбекай изравни, като асистенцията бе на Мехмеди. Това бе първи гол в Бундеслигата за Речбекай. Мехмеди след това имаше още една възможност, но я пропусна. Вълците имаха пълен контрол – те владееха топката в 70% от времето, а домакините трудно минаваха центъра.

Натиск на Шалке

Второто полувреме обаче бе различно. Шалке нападаше и създаваше положения. Първо Маккени, а след това и Руди обаче бяха спрени от Кастелс. Маккени обаче успя да изведе Калиджиури и той вкара за 2:1. Това се случи в 78-а минута. До края Волфсбург натисна, но имаше само един шанс да изравни и той бе пропуснат от Брукс.

Нюрнберг - Херта

Херта не даде шанс на Нюрнберг

По-рано Херта спечели с 3:1 като гост на Нюрнберг. Това бе първи успех като гост за столичани на новак от шест опита. Синьо-белите поведоха чрез Ведад Ибишевич в 15-та минута. За босненеца това бе 46-и случай, в който вкарва за 1:0. Така той изравни Роберт Левандовски. Пред тях е само Клаудио Писаро (49).

Хано Беренс изравни за Нюрнберг малко преди края на първата част. Пет минути след почивката Ондрей Дуда отново даде преднина на Херта. Словакът вкара още един гол за 1:3 в 70-та минута. Това бяха осмо и девето попадение за него през сезона. До края Зелке удари греда, а след това негов шут бе спасен от Матениа.

Така Херта се приближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите, като е на точка зад петия Волфсбург.

Нюрнберг, от своя страна, остава на дъното в класирането на четири точки от 15-ото място. Франките са в серия от 13 поредни мача без победа.

В следващия кръг Херта е домакин на Шалке.