Шалке и Борусия завършиха наравно в голямото дерби на Рур (СНИМКИ)

Шалке и Борусия (Дортмунд) завършиха 1:1 в голямото дерби на Рур. Това бе второ равенство между съперниците прези настоящия сезон.

За домакините изненадващо титуляр е бившият капитан на Севиля Хорхе Андухар – Коке, за когото това бе дебют  за „миньорите“. Очаквано Гуидо Бургщалер поведе атаката, докато Клаас-Ян Хунтелаар остана сред резервите. „Жълто-черните“ на Томас Тухел стартираха с Пиер-Емерик Обамеянг в предни позиции, подпомаган от Усман Дембеле и Шинджи Кагава.

Очакванията за атрактивен двубой се оправдаха и още до петата минута двата тима пропуснаха по едно чисто положение чрез Дембеле и Бургщалер. До края на първата част последваха още няколко опасности, но повечето бяха пред вратата на Феерман. Там стражът на домакините на два пъти се намеси решаващо след включване на Дембеле и удар на Обамеянг.

При една такава в 53-ата минута Бургщалер получи топката в наказателното поле, успя да се освободи, но от няколко метра стреля много слабо. Последва светкавична акция на Дортмунд и секунди по-късно топката се озова в мрежата на вратата на „кралскосините“ – 0:1.

В 74-ата минута Дембеле шутира коварно, но кълбото се отби в страничния стълб. Три минути след това отборът на Маркус Вайнцийрл дочака изравняването, като точен беше младокът Кеерер, за когото това бе дебютен гол за клуба.

Гостите не бяха подкрепяни от всичките си най-ревностни привърженици, защото представителите на три от най-големите фракции в агитката бойкотираха в знак на протест срещу наложените наказания на други членове на фенклуба. Те бяха санкционирани заради хулигански прояви.