Шалке 04
Снимка: twitter.com/s04

Шалке 04 се върна в Първа Бундеслига

Година след като изпадна от елита, Шалке 04 си осигури връщане обратно в Първа Бундеслига. Това стана след драматичен обрат с 3:2 над Санкт Паули.

С победата кралскосините събраха 62 точки. Това е пет повече от най-близките преследвачи, а до края остава един кръг. Хамбургер, Дармщадт и Вердер имат по 57 точки, като Вердер и с мач по-малко. Санкт Паули остава пети с 54 точки и нулев шанс за промоция, тъй като има най-слабата голова разлика.

Санкт Паули повече с 2:0 още до 17-ата минута с две попадения на Игор Матанович. В 23-ата минута Шалке върна един гол чрез Итакура, но попадението беше анулирано.

В самото начало на второто полувреме Симон Тероде започна обрата, като вкара за 1:2 от дузпа. В 71-ата минута отново Тероде направи 2:2 след асистенция на Чурлинов. Малко по-късно Салафор завърши обрата – 3:2. Разочарованието на гостите доведе и до два червени картона – за Байфус и за Матанович.