Шалке 04
Набил Бенталеб празнува гола си за 0:1

Шалке 04 продължи напред за Купата без да блести

Шалке 04 стигна втория кръг за купата на Германия след победа с 2:0 над Швайнфурт. Кралскосините преодоляха първия кръг за 56-и път в историята си, с което поставиха нов рекорд. Той, и резултатът, обаче са от малкото позитивни неща за клуба от визитата на стадион „Вили Закс“. Другото бяха дебютите на Салиф Сане и Марк Ут, както и завръщането на Баба. Той не беше играл от 605 дни.

Вицешампионът вкара по един гол и в двете полувремена на четвъртодивизионния тим. Набил Бенталеб откри резултата от дузпа в 24-а минута. Но Шалке 04 имаше огромни проблеми срещу стоически защитаващия се тим на Швайнфурт, който бе и в серия от 15 поредни мача без поражение. Адам Джабири си вкара автогол за 0:2 в 75-а минита и сложи точка на спора.

Швайнфурт - Шалке 04
Вратарят на Швайнфурт Александер Айбан току що е получил втори гол в мрежата си
Треньорът Тедеско: Никаква реализация

„Доброто начало е важно и в това отношение всичко е наред. Освен това физически сме както трябва. Но иначе не изпълнихме особено добре плановете си. Имаше импулс и някои добри идеи, но никаква реализация“, обясни треньорът Доменико Тедеско.

На подобни мнения бяха и футболистите. „Изпуснахме твърде много положения. Липсваха ни завършващите удари и подавания“, каза Алесандро Шьопф. Марк Ут също бе критичен. „Не бяхме нервни или притеснени в защита. Но пък има какво да се желае от представянето ни в атака. Надявам се нещата да се изгладят скоро“, обясни Ут.

Веен шокира Санкт Паули

В първата мини изненада третодивизионният Веен Висбаден изхвърли лидера във Втора Бундеслига Санкт Паули с 3:2 след продължения. В сблъсък на тимове от второто ниво Дармщадт надви Магдебург с 1:0.