Шалке 04 - Падерборн

Шалке 04 не успя да победи Падерборн

Шалке 04 не успя да победи последния Падерборн в 21-ия кръг на Бундеслигата. Гостите измъкнаха 1:1 на „Фелтинс Арена“ в Гелзенкирхен. Домакините, които се борят за място в Топ 4, се представиха доста неубедително в местното дерби и можеха дори да запишат поражение.

През първото полувреме гостите бяха по-активни и имаха няколко добри положения за гол, но не успяха да реализират. След почивката кралскосините вдигнаха оборотите. Първо Маккени удари греда, а в 63-та минута домакините поведоха. Тогава Ахмед Кютуджу даде преднина на своите с точен диагонален изстрел по земя. Играчите на Падерборн не се отказаха и успяха да стигнат до изравнителен гол в 81-та минута. Клаус Гясула се разписа с глава след центриране от корнер.

Шалке 04 остана пети в класирането с 35 точки, четири по-малко от четвъртия Борусия Мьонхенгладбах. Падерборн остава на дъното с 16 точки, на пет от спасението.