Шахтьор - Реал Мадрид

Шахтьор задълбочи кризата в Реал Мадрид с 2:0

Шахтьор Донецк записа втора победа над Реал Мадрид в групите на Шампионската лига. След 3:2 в Испания, сега оранжевите спечелиха с 2:0 в Украйна. Така те се изравниха по точки с Кралския клуб – и двата тима имат по 7. Лидер в групата в Борусия Мьонхенгладбах с 8. Интер е последен с 2.

13-кратният шампион на Европа има 24 поредни участия на осминафиналите в турнира. Сега обаче Реал зависи от последния си мач и задължително трябва да победи Борусия.

Шампионът на Испания беше без Серхио Рамос и Еден Азар. В игра обаче се завърна Карим Бензема. Реал започна добре на стадиона, където стана първенец на Европа през 2018-а. Асенсио удари греда още в петата минута. После Трубин извади с мъка шут на Бензема. Трубин се намеси, за да спаси удар на Асенсио, а после още един на Бензема.

В 57-ата минута обаче Шахтьор поведе. Резервата Дентиньо вкара за 1:0 след грешка на Рафаел Варан. Това беше едва вторият точен удар на домакините. В 82-ата минута Соломон се разписа за 2:0, за да сложи точка на спора. Любопитно е, че украинците нямаха гол, откакто вкараха три на Реал. Освен това те допуснаха общо 10 при двете си загуби от Гладбах.

Поражението беше второ поред за тима на Зинедин Зидан след 1:2 от Алавес през уикенда. Освен това Реал има само четири победи в 11 мача във всички турнири.