Реал Мадрид - Шахтьор Донецк

Шахтьор шокира Реал в Мадрид

Шахтьор Донецк спечели шокиращо срещу Реал в Мадрид. Украинският тим поведе с 3:0 в края на първото полувреме на двубоя от Шампионската лига. Реал вкара два гола в началото на втората част, но не успя да изравни. В края на двубоя гостите вкараха за четвърти път, но попадението беше отменено заради засада. Във втората минута на добавеното време и Белия балет вкара за 3:3. ВАР обаче показа, че има засада и голът беше отменен.

Загубата беше втора поред за тима на Зинедин Зидан след 0:1 от Кадис през уикенда. Само след пък е първото издание на Ел Класико срещу Барселона.

Кардосо Мартинс откри за Шахтьор в 29-ата минута. Само четири по-късно Варан си вкара автогол за 0:2. Обърканият Реал допусна трети гол в 42-ата минута. След паузата Белия балет натисна и бързо се върна в мача. Модрич направи 1:3 в 54-ата минута. Пет минути по-късно Винисиус вкара за 2:3. Той се разписа само 15 секунди, след като влезе в игра. Подобно нещо не се беше случвало в Шампионската лига от 14 години насам.

Отборът на Зидан обаче така и успя да вкара трети гол. При това въпреки че на вратата на украинците беше 19-годишният Анатоли Трубин. Освен него играха и много други резерви, тъй като голяма част от титулярите са с коронавирус. От нормалните сигурни титуляри на терена бяха само Додо, Маркос Антонио и Марлос.

В другия ранен мач тази вечер Залцбург и Локомотив Москва завършиха 2:2. Гостите на два пъти повеждаха, но Залцбург се добра до ремито.