Севиля, Лига Европа, трофей

Севиля отново триумфира в Лига Европа – СНИМКИ

Севиля спечели Лига Европа след 3:2 над Интер във финала. Трофеят е шести за испанския тим от шест финала, всичките след 2006 г. Трофеят е първи за Юлен Лопетеги като треньор. Бившият селекционер на Испания и треньор на Реал Мадрид пое тима в началото на сезона. Освен това иберийците записаха 21-и пореден мач без загуба.

Севиля - Интер

Мачът беше изключително интересен и драматичен. Интер поведе първи, после Севиля поведе, а нерадзурите изравниха за 2:2. Гол четвърт час преди края обаче даде трофея на андалусийци. Драмата започна когато Диего Карлос фаулира Ромело Лукаку в наказателното поле за дузпа в полза на нерадзурите. И завърши с автогол на Лукаку след задна ножица на Диего Карлос. Загубата означава, че Интер ще запише десети пореден сезон без трофей.

Иначе Лукаку откри с 34-я си гол за сезона. Така той изравни постижението на оригиналния Роналдо за най-резултатен футболист на Интер в един сезон. Лукаку освен това удължи рекордната си серия с гол в Лига Европа на 11 мача. Диего Карлос пък направи дузпа в трети пореден мач в Лига Европа.

После дойдоха головете на Люк де Йонг – в 12-а и 33-а минути. И двата бяха с глава, след асистенции на Хесус Навас и Евер Банега – 2:1 за Севиля.

Играчът на мача Люк де Йонг

Интер също изравни бързо – в 35-ата минута чрез Диего Годин.

През второто полувреме темпото не беше толкова високо, но все пак имаше последен обрат. Карлос направи задна ножица, която излизаше в аут, но Лукаку подложи крак и прати топката в мрежата.

Двама фена на Севиля гледаха триумфа

Испанският клуб направи забележителен жест към двама свои привърженици. От 25 билета за официални лица, ръководството използва 23. Другите два бяха дадени на запалянковци с членски карти. Техните номера бяха 2108 и 2020 – датата на финала.