Севиля - Бетис

Севиля победи Бетис, фенове се събраха около стадиона – ВИДЕО

Севиля победи Бетис с 2:0 в градското дерби в 28-я кръг в Ла Лига. Това беше първата среща в испанското първенство след паузата заради пандемията от коронавирус.

Ла Лига стана второто голямо първенство, което се поднови след Бундеслигата. В Германия се играе футбол вече месец. Както в Бундеслигата, така и в Ла Лига обаче се играе без зрители. Но в Испания добавиха фенове по трибуните с помощта на компютърна графика. Те обаче бяха доста нискокачествени, което доведе до критики и подигравки.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите на пандемията. Испанците обаче не демонстрираха немската сдържаност. Пред стадиона имаше хиляди фенове и на двата тима.

Севиля бе по-добър през цялото време, но стигна до гол чак в 56-ата минута. Тогава се разписа Лукас Окампос от дузпа. Окампос се разписа в пети пореден двубой, като по този начин изравни постижение на Алваро Негредо. Само шест минути по-късно Фернандо направи 2:0. С трите точки домакините се доближиха на шест от втория Реал Мадрид. Реал и лидерът Барселона обаче тепърва трябва да играят.