Севиля - Рома

Севиля отстрани Рома, Леверкузен – Рейнджърс

Севиля се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като победи Рома с 2:0 в Дуисбург. Осминафиналът бе в един мач, също както вчерашният между Интер и Хетафе. В мач реванш от същата фаза Байер Леверкузен победи Рейнджърс с 1:0. Така германците продължават напред с общ резултат 4:1.

Севиля не даде шанс на Рома

Петкратният победител от турнира доминираше през цялото време и с лекота се класира напред. Серхио Регуилон, който играе под наем от Реал Мадрид, откри в средата на първото полувреме. Минута преди почивката Юсеф Ен-Несири вкара за 2:0 след пас на Окампос. Тъжната вечер за Рома завърши с червения картон на Мансини в края на двубоя. Освен двата гола Севиля удари и две греди – дело на Конде и Банега. Попадение на Конде пък беше отменено заради засада.

Това беше 18-и пореден двубой без поражение за испанския тим във всички турнири. Освен това в последните три случая, в които Севиля стигна до четвъртфиналите, след това взе и трофея.

Интер чака Байер Леверкузен

Спокоен заради аванса от първия мач, тимът на Петер Бос не бе затруднен особено от Рейнджърс. Домакините имаха по-добрите възможности и положения през целия мач. Кай Хаверц удари греда, стреля точно и неточно, но не успя да вкара. Това направи Муса Диаби в 51-ата минута. Младокът Флориан Вирц пък стана най-младият играч на Леверкузен в Европа. Той игра на 17 години и 95 дни. Вирц изпревари Хаверц (17 години и 144 дни).

Приключението на Рейнджърс в това издание на турнира продължи 13 месеца. Шотландците започнаха още в първия квалификационен кръг. За Леверкузен това бе първи мач от месец насам. За последно тимът игра във финала за купата на Германия, загубен от Байерн, на 4 юли. Следващият съперник на Байер е вицешампионът на Италия Интер. Сблъсъкът е в понеделник.