Юнайтед - Севиля
Бен Йедер вкарва гол във вратата на Юнайтед

Севиля изхвърли Юнайтед, Рома елиминира Шахтьор

Севиля изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига. Испанският тим спечели с 2:1 като гост и след 0:0 в първия мач се класира за 1/4-финалите. Андалусийците отбелязаха головете си в рамките на четири минути през второто полувреме. Юнайтед успя да върне само един гол до края.

През първото полувреме червените дяволи не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника. Изключението бе удар на Маруан Фелайни в 38-ата минута, който бе отбит от Серхио Рико в корнер. Ситуацията не се промени и след почивката – Юнайтед бе твърде пасивен и плах. Кошмарът за тима на Жозе Моуриньо започна в 72-а минута, когато французинът Уисам Бен Йедер влезе в игра. Две минути по-късно той се разписа за 0:1. В 78-а Бен Йедер отново преодоля Давид Де Хеа за 0:2. Ромелу Лукаку успя да върне един гол в 84-ата минута, но Юнайтед нямаше време за нищо повече.

Рома - Шахтьор
Джеко класира Рома

В последния осминафинал Рома надви Шахтьор с 1:0. Вълците продължават напред благодарение на гола си на чужд терен в първата среща (1:2). Един Джеко осигури победата на италианския тим с гол в 52-а минута. Това бе четвъто попадение за него в тунира през сезона. Украинците натиснаха, но се пречупиха в 79-а минута. Тогава защитникът Иван Ордец получи директен червен картон. Рома е за трети път на четвъртфинал, кат предишните два отпадна от Манчестър Юнайтед.