Севиля
Снимка: twitter.com/sevillafc_eng

Севиля се доближи до Реал Мадрид

Севиля спечели с 1:0 гостуването си на предпоследния Кадис и се доближи на пет точки от лидера в Ла Лига Реал Мадрид. Белия балет обаче има и мач повече. Единственото попадение отбеляза Лукас Окампос през второто полувреме. Така Севиля събра 41 точки. Тимът е във великолепна серия и взе четвърти успех в последните пет кръга.

Гостите доминираха през целия мач, но трудно създаваха голови положения. Преди почивката те имаха само две. След гола на Окампос в 58-ата минута двубоя се отвори. Самият Окампос дори се разписа за втори път в края, но попадението беше отменено заради засада.

В друг мач снощи Атлетик Билбао спечели с 3:1 баското дерби срещу Осасуна. Кике Гарсия изведе домакините напред още в 10-ата минута. Атлетик обаче обърна резултата още до почивката. Ойхан Сансет изравни в 16-та минута, той направи и 1:2 в 25-ата. Сансет оформи хеттрика си в 68-ата минута. Осасуна завърши мача с човек по-малко, след като Чими Авила беше изгонен за втори жълт картон.

Атлетик Билбао е десети с 27 точки – шест по-малко от третия Бетис. Осасуна е 14-и с 22 точки. Тимът записа второ поредно поражение и вече в пет срещи няма победа.