Бетис - Севиля

Севиля взе градското дерби с Бетис – ВИДЕО

Севиля спечели градското дерби с Бетис с 2:1 в последния мач от 13-ия кръг в Ла Лига. С трите точки победителите събраха 24, колкото има и Атлетико Мадрид. Пред тях с една точка повече са Барселона и Реал Мадрид.

Резултатът на „Бенито Вилямарин“ бе откри още в 13-ата минута от Лукас Окампос. Малко по-късно Набил Фекир имаше шанс да изравни, но ударът му мина над гредата. Точно преди почивката обаче Лорон Морон вкара за 1:1 от близка дистанция. Зелено-белите имаха още един шанс в добавеното време, но Вацлик спаси.

11 минуту след паузата Севиля пак поведе. Евер Банега изведе Люк де Йонг и той вкара за 1:2. Това бе втори гол за него през сезона. Ветеранът Хоакин влезе в игра и раздвижи атаките на домакините. Вацлик обаче отново имаше отлични намеси. Хоакин пък претендираше за дузпа, но такава не беше отсъдена.