Севиля - Атлетико Мадрид

Севиля завърза битката за титлата след 1:0 над Атлетико – ВИДЕО

Севиля стигна до успех над Атлетико Мадрид у дома с 1:0 в среща от 29-ия кръг на Ла Лига. Този резултат завързва сериозно битката за титлата в Испания. Атлетико остава на върха с 66 точки, с три повече от Реал Мадрид. Барселона обаче може да се доближи на точка от дюшекчиите, ако спечели днес срещу Валядолд. Севиля е четвърти в подреждането с 58 точки. До края остават 9 кръга.

На „Рамон Санчес Писхуан“ андалусийци можеха рано-рано да открият резултата. Ян Облак обаче спаси дузпа, изпълнена от Лукас Окампос. Домакините натиската и имаха повече възможности за гол. Те стигнаха до такъв в 70-та минута, когато Маркос Акуня вкара за 1:0 след асистенция на Хесус Навас.

Загубата е едва трета за Атлетико през сезона. Дюшекчиите имаха два шанса да изравнят. Първо Ермосо стреля над гредата. В добавеното време Буну спаси удар на Анхел Кореа.