Алавес - Севиля

Севиля влезе в Топ 4 след успех над Алавес

Севиля спечели трудно визитата си на Алавес с 2:1 в двубой от Ла Лига. Така Севиля влезе в Топ 4 на класирането с 33 точки, на една зад третия Барселона. Алавес остава над зоната на изпадащите с 18 точки, на една пред Елче, който обаче има два двубоя по-малко.

Двубоят беше първи за Абелардо след неговото завръщане като треньор на баските. Той обаче видя как още в седмата минута тимът му получи гол. Юсеф Ен-Несири откри за андалусийци. Само пет минути по-късно Едгар Мендес изравни резултата. Сусо върна преднината на гостите след точно половин час – 1:2. Той се разписа с великолепен шут извън наказателното поле.

В заключителните минути на второто полувреме се разрази истинска драма. Първо, автогол на Шимо Наваро за гостите беше отменен, заради игра с ръка на Ен-Несири. А в добавеното време на срещата Хоселу пропусна дузпа за Алавес. Неговият удар беше спасен от Боно.

В следващите си срещи Севиля приема Кадис, докато Алавес е домакин на шампиона Реал Мадрид.

Другите два мача от вечерта, Кадис – Леванте и Валядолид – Елче – завършиха 2:2.