Севиля - Леванте

Севиля отнесе Леванте, Атлетико също би

Севиля продължи с добрите си игри в последните седмици и разби Леванте с 5:0 в 21-я кръг на Ла Лига. Само преди дни андалусийци победиха Барселона за Купата.

След нулево първо полувреме възпитаниците на Пабло Мачин се развихриха след почивката.

Пет гола за Севиля след почивката

Начало на разгрома даде централният нападател Бен Йедер в 48-та минута. Андре Силва покачи на 2:0 в 60-та минута. Франко Васкес, Куинси Промес и Пабло Сарабиа от дузпа вкараха още три гола в последните 20 минути. След този успех Севиля вече има 36 точки. Така тимът временно измести Реал Мадрид от третото място в класирането. Утре Реал гостува на Еспаньол.

Атлетико се справи с Хетафе

Вторият в класирането Атлетико Мадрид взе столичното дерби с Хетафе с 2:0. С трите точки дюшекчиите се доближиха на две от лидера Барселона. Барса играе с Жирона утре.

И двете попадения паднаха през първото полувреме. Антоан Гризман и Саул вкараха за тима на Диего Симеоне. Гостите завършиха с девет човека, след като Даконам и Кабрера бяха изгонени в последните три минути.