Осасуна - Севиля

Севиля изпусна Осасуна с човек повече – ВИДЕО

Осасуна и Севиля завършиха 1:1 в последния мач от 16-и кръг на Ла Лига. Двубоят се игра стадион „Ел Садар“ в Памплона пред 15 000 зрители. Андалуският тим игра с човек повече половин час, но не успя да спечели.

Баските удариха греда в началото, но гостите стигнаха първи до гол. Евер Банега изведе нападателя Мунир Ел Хадади и в 11-ата минута той направи 0:1. Това беше първо попадение за него през сезона в първенството.

Езекиел „Чими“ Авила обаче възстанови равенството в допълнителното време на първата част. Той вкара с много силен диагонален удар шестия си гол през сезона.

През второто полувреме Осасуна удари втора греда. Този път чрез нападателя Рубен Гарсия. В 61-ата минута капитанът на баските Ойер получи втори жълт картон. Севиля имаше няколко положения но не съумя да се възползва от численото си преимущество. Отлични спасявания направи третият вратар на домакините Хуан Перес. Когато Дабур го преодоля пък топката се отби от гредата.

Така Осасуна запази мястото си в горната половина на класирането с 23 точки. Тимът е десети. Севиля има 31 точки е на трето място, на три зад Реал Мадрид и Барселона. Те обаче имат мач по-малко – Ел Класико, което ще се проведе на 18 декември.