Севиля - Манчестър Юнайтед

Севиля обърна Юнайтед за финал в Лига Европа

Севиля победи Манчестър Юнайтед с 2:1 и се класира за финал в Лига Европа. Съперникът на испанския тим ще бъде определен между Шахтьор Донецк и Интер. Севиля има пет трофея от турнира. Тимът печели всеки път, в който стигне до полуфинал. Финалът е шести за клуба от Испания в Лига Европа. Това е два пъти повече от следващия най-успешен тим в турнира.

Юнайтед поведе още в 9-ата минута. Тогава Бруно Фернандеш вкара от дузпа. Севиля натисна и заслужено изравни чрез Сусо. Бившият нападател на Ливърпул вкара в 26-ата минута – 1:1.

Червените дяволи започнаха много силно второто полувреме и имаха четири чисти положения. Вратарят Ясин Буну обаче спаси всичко, което можеше. Юнайтед се поизмори след 70-ата минута и беше наказан. Анадалусийци вкара за 2:1 в 78-ата минута. Разписа се Люк де Йонг след центриране на Хесус Навас. В ситуацията имаше цели седем футболисти на Юнайтед в наказателното поле, но никой не реагира. Любопитно е, че и Де Йонг (Нюкасъл) и Хесус Навас (Манчестър Сити) също са минали през Висшата лига. Голът беше първи за Де Йонг от 12 мача насам.

Манчестър Юнайтед завърши трети сезон без трофей. Това не се е случвало от 1989-а година насам. Тимът на Оле Гунар Солскяер беше и последният ангийски състав, останал в Европа.