Коне Сервет
Снимка: twitter.com/servettefc

Сервет отстрани Лудогорец от Лигата на конференциите

Лудогорец приключи с европейското си участие за сезон 2023/24 г. Зелените паднаха с 0:1 от Сервет във втория мач от плейофния кръг на Лигата на Конференциите. Първата среща в Женева приключи при нулево равенство и така орлите отпаднаха с общ резултат 0:1.

Лудогорец игра слабо и със сигурност може да съжалява за поражението. Още повече Сервет вкара гол без положение и наказа грешка на зелените. Тимоти Коне се разписа още в 6-ата минута, след като настигна лош пас на Клод Гонсалвеш назад.

В 12-ата минута орлите можеха да върнат гола. След пробив на Текпетей топката стигна до защитника Сон, който обаче би в аут. Малко по-късно удар на Кайо Видал беше блокиран. Същото стана и с шут на Текпетей 5-6 минути по-късно. Тимът на Георги Дерменджиев обаче така и не успя да натисне сериозно съперника си.

Пет минути след началото на второто полувреме Лудогорец можеше да изравни, но Квадво Дуа не уцели вратата от добра позиция. Само след три минути вратарят Фрик спаси удар на Кайо Видал. В 70-ата минута Кайо Видал пропусна най-добрият шанс да изравни. Той беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да реализира.

В края Антунес можеше да направи 0:2, но ударът му беше спасен от вратаря Падт.