Серина Уилямс

Серина Уилямс с категорична победа над Джоана Конта

Серина Уилямс не допусна изненада във втория четвъртфинален мач при жените на Откритото първенство на Австралия, като категорично се наложи над Джоана Конта с 6-2, 6-3 за 1 час и 15 минути.

В началото на срещата първа до точки за пробив стигна младата британка, но Уилямс успя с лекота да ги неутрализира. Носителката на 6 титли от Откритото първенство на Австралия се мобилизира максимално и успя да пробие сервис подаването на Конта и да дръпне в резултата с 4-1.

След 35 минути игра Йохана Конта при свое подаване не успя да се противопостави срещу агресивната и мощна игра на 35-годишната американка, като бившата номер 1 в света успя да осъществи 2-ри решаващ пробив, с което да затвори първата част с 6-2.

Във втория сет увереността на Конта започна още повече да се пропуква и тя трябваше да спасява брейк точки още в първото си подаване. Световната номер 9 се амбицира максимално и успя да обърне гейм от 0-40 и да не допусне Уилямс отново да поведе в резултата. Серина, видимо изнервена от пропуснатите възможности, от 8 свои сервиса успя да вкара само 1, което веднага бе добре дошло за Конта, която успя да пробие за първи път в мача именитата си съперничка и да поведе с 2-1.

При 3-1 в полза на Конта напрежението в 25-годишната британка взе превес и тя изигра кошмарен гейм, в който допусна да бъде пробита на нула и така да се стигне до изравняване на резултата. Сервисът на Уилямс започна да се връща в познатата си добра форма, като така тя придоби още по-голямо самочувствие и увереност в играта си.

При нов сервис гейм на Конта се стигна до пробив за Уилямс за 5-3, което и позволи да сервира и за спечелването на мача. Опитната американка не допусна изненада и спечели срещата с 6-2, 6-3 за малко повече от час игра. Американката завърши мача с 10 аса и 25 уинъра. Това бе и 34-ия път, в който Уилямс се класира за полуфинал на турнир от Големия шлем.

Така в битка за класиране на финала, Серина Уилямс ще се изправи срещу 34-годишната Миряна Лучич-Барони, която по-рано днес отстрани световната номер 5 Каролина Плишкова с 6-4, 3-6, 6-4 за 1 час и 47 минути.