Серина Уилямс

Серина отнесе Шарапова, Кербер отпадна

Серина Уилямс отнесе Мария Шарапова с 6-1, 6-1 в първия кръг на US Open. Американката отвя рускинята за 59 минути и записа 20-та победа в 22 мача между двете. Това бе перфектно завръщане за Уилямс в Ню Йорк след скандалния миналогодишен финал. Преди 12 месеца тя нарече съдията „лъжец и измамник“ при загубата си от Наоми Осака.

37-годишната Уилямс взе 19-а поредна победа срещу 32-годишната рускиня. Тя проби Шарапова още в първия ѝ сервис и направи общо пет брейка. И двете победи за Маша са през далечната вече 2004-а година.

„Когато играя срещу нея, винаги показвам най-добрия си тенис. И не беше лесно. Най-важният момент беше уинъра за 3-1 във втория сет. Тя е играч, който може да набере инерция от подобна точка“, заяви Уилямс.

В следващия кръг съперничка на Серина ще бъде нейната сънародничка Кейти Макнали. Тя е 121-а в ранглистата на WTA. Макнали стартира с победа над унгарката Тимеа Бачински с 6-4, 6-1.

Кербер отпадна от Кристина Младенович

Друга бившна номер едно в света – Анжелик Кербер – отпадна още в първия кръг. Тя отпадна от французойката Кристина Младенович с 7-5, 0-6, 6-4. Кербер отпадна в първия кръг в Париж и във втория на Уимбълдън.

Ашли Барти и Каролина Плишкова обаче продължават напред. Във втория кръг Барти ще играе с Лорън Дейвис, а Плишкова – с Мариам Болквадзе.