Серина - Плишкова

Серина надви Плишкова и е на полуфинал в US Open

Серина Уилямс победи Каролина Плишкова и се класира за полуфиналите на US Open. Срещата продължи близо час и половина и завърши с победата на американката с 6-4, 6-3. Шесткратната шампиона стигна до полуфиналите за девети пореден път.

Двете тенисистки се срещнаха за четвърти път и резултатът в мачовете им вече е 2:2. Плишкова поведе с 4-2 в първия сет, но загуби следващите четири гейма. След това чехкинята видя как американката взе още 4 на старта на втория сет. Тя обаче не се предаде, върна един един пробив и поведе с 40:0 при 2-4. Серина обаче спаси четири точки за пробив, направи 5-2 и при следващия си сервис гейм спечели мача.

Серина Уилямс

„Не мисля, че имам още 10 години, за да печеля титли. Всеки мач означава много за мен. Излизам на корта и просто давам най-доброто“, каза Серина. Това бе първи успех за нея над тенисистка от Топ 10 след януари 2017-а. Тогава на Аустрелиън Оупън тя надви Джоана Конта.

Серина среща Севастова на полуфинала

В полуфиналите съперничка на Серина ще бъде Анастасия Севастова. Латвийката елиминира миналогодишната шампионка Слоун Стивънс. След нейното отпадане в женския турнир не останаха състезателки от Топ 10. Американката имаше проблеми с жегата в Ню Йорк, допусна 27 непредизвикани грешки и загуби с 2-6, 3-6.

Стивънс

Севастова постигна най-доброто класиране в турнир от Големия шлем в кариерата си. През 2013-а тя се отказа от спорта заради перманентни контузии, но се върна към тениса през 2015-а. „Нямам особени цели. Място в Топ 100 щеше да е добре. Но с победите целите се вдигат“, каза латвийката.

Севастова

„Защитата на титлата е трудно нещо. Стигнах до четвъртфиналите, играх добър тенис. Мога да бъда горда. Няма за какво да съжалявам“, заяви Стивънс.