Серина Уилямс

Серина, Мугуруса и Осака продължават напред

Серина Уилямс достигна осминафиналите на Аустрелиън Оупън след трета поредна победа. Американката се справи с Анастия Потапова в два света. Тя обаче започна разсеяно и бавно и имаше огромни проблеми в първия сет.

Уилямс трябваше на два пъти да се връща в частта след изоставане с пробив – първо при 2-4, а след това и при 3-5, като при втория спаси и два сетбола. В тайбрека рускинята стартира по-добре, но в опитът на Серина си каза думата и тя поведе в сетовете. Това се оказа ключово и в следващата част тя бе категорична, въпреки че загуби първото си подаване – 7-6 (5), 6-2 за около час и 40 минути. В спор за място на четвъртфиналите Серина ще играе с Арина Сабаленка. Атлетката от Беларус елиминира Ан Ли с 6-3, 6-1.

Напред продължиха още две от фаворитките за трофея в Мелбърн. Миналогодишната финалистка Гарбине Мугуруса победи Зарина Диас. Мугуруса отнесе казахстанката с 6-1, 6-1 за 58 минути. Испанката е загубила едва 10 гейма в първите си три мача.

Шампионката от 2019 Наоми Осака се справи с Онс Жабер. Осака спечели с 6-3, 6-2, ни и тя, и Жабер нямаха ритъм в играта си. Осака ще играе срещу Мугуруса в топ сблъсък от осминафиналната фаза.

Маркета Вондрушова и Су Уей Сие също се класираха за четвъртия кръг.