Дубъл на Серхио Рамос помогна на Реал – ВИДЕО

Реал Мадрид се наложи трудно като домакин с 4:2 над Жирона. Това бе първи мач между двата тима от четвъртфиналите за Купата. Реваншът в Каталуня е след седмица.

Дузпа за Реал, дузпа за Жирона

Жирона започна отлично и откри резултата още в 7-ата минута с попадение на Антони Лосано. Белия балет обаче изравни скоро чрез Лукас Васкес. Столичани продължиха да натискат и в 42-ата минута капитанът Серхио Рамос направи резултата 2:1. Той вкара от дузпа.

Реал - Жирона
Серхио Рамос празнува с Лукас Васкес

През втората част бе отсъден наказателен удар и за Жирона. Алекс Гранел го превърна в гол за 2:2.

Два късни гола за Кралския клуб

Домакините пречупиха съперника си в последните 15 минути. В 77-ата минута Рамос отново даде аванс на своя тим, като засече с глава центриране отляво. Малко по-късно Карим Бензема сложи точка на спора.

1:1 между Еспаньол и Бетис

В другата четвъртфинална среща вчера Еспаньол и Бетис завършиха 1:1. Домакините поведоха чрез Борха Иглесиас през първото полувреме. А в края на двубоя андалусийци изравниха чрез Антонио Санабрия.