Сенегал

Сенегал е на финал за Купата на африканските нации

Сенегал ще играе на финал в турнира за Купата на африканските нации. Тимът се справи с Тунис с 1:0 след продължения. Единственият гол всъщност бе автогол на защитника Дилън Брон. Той прати топката в собствената си врата в 100-а минута.

Освен това и двата тима изпуснаха по една дузпа в редовното време. Сенегал никога не е ставал шампион на Черния континент, но има само един финал до момента. Съперникът ще бъде някой измежду Алжир и Нигерия.

Сенегал доминираше през първото полувреме и отправи общо 7 удара към вратата срещу само 2 на тунизийците. Мане обаче изпусна най-чистото положение, като не уцели опразнената врата. След почивката Тунис подобри представянето си. И заслужено получи дузпа след игра с ръка на Кулибали. Алфред Гомис обаче спаси слабия удар на Саси. Капитанът Кулибали обаче ще пропусне финала заади натрупани жълти картони.

Четири минути по-късно Брон спъна Исмаила Сар – втора дузпа. Вратарят на Тунис Хасен обаче извади удара на Анри Сайве.

Хасен обаче бе виновникът за автогола. Мане центрира, а вратарят изби топката в главата на Брон.