Селтик

Селтик направи обрат за 3:1 в Сараево

Селтик постигна успех над Сараево с 3:1 при гостуването си в Босна и Херцеговина в първа среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Домакините започнаха по-добре двубоя и поведоха след около половин час игра чрез Мирко Оремус. Шампионът на Шотландия обаче съумя бързо да отвърне чрез Майкъл Джонстън – 1:1. По този начин завърши и първата част на мача.

През второто полувреме гостите бяха по-активни и достигнаха до закономерна победа. Първо Джонстън асистира на Едуард в 51-та минута за 1:2. Пет минути преди края на редовното време се разписа Скот Синклеър. Той се възползва от добро подаване на Люис Морган .

Така тимът на Нийл Ленън се приближи сериозно до класиране за втория квалификационен кръг. Там най-вероятен съперник на шотландците ще бъде отново тим от Балканите. Селтик чака победителят измежду Ньоме Калю и Шкендия. Албанците спечелиха първата среща в Естония с 1:0.