Селта - Барселона
Снимка: twitter.com/rccelta

Селта обърна за едно полувреме Барселона от 0:3

Селта направи великолепен обрат срещу Барселона. Каталунците поведоха с 3:0 преди почивката, но в крайна сметка галисийците измъкнаха 3:3. Така Барса вече четвърти пореден мач няма победа. Това беше и последен двубой от временно управление на Сержи Бархуан. Другата седмица в тима се завръща Шави.

Ансу Фати в петата, Серхио Бускетс в 18-ата и Мемфис Депай в 34-ата минута дадоха солиден аванс за гостите. Фати обаче беше сменен на почивката заради травма и Барселона се срути.

Яго Аспас започна обрата в 52-ата минута, а в 74-ата Нолито направи 2:3. В шестата минута на добавеното Яго Аспас изравни. Равенството е заслужено с оглед на това, че Селта имаше по-висок процент притежание на топката. И повече удари към вратата.

След 12 кръга Барселона е на девета позиция в Ла Лига със 17 точки. Галисийците са 14-и с 12 точки.