Реал мадрид - Селта
Снимка: twitter.com/realmadrid

Селта си вкара два автогола и загуби от Реал с 0:4

Реал Мадрид поведе със седем точки на върха в класирането в Ла Лига след 4:0 над Селта в 28-ия кръг. Столичани събраха 69 точки, Жирона е на второто място с 62, а Барселона е с още точка назад. Селта допусна 14-а загуба от 28 мача и остава на две точки над зоната на изпадащите.

Реал Мадрид доминираше през първата част и отбеляза в 21-та минута. Антонио Рюдигер засече центриране, Висенте Гуаита спаси, топката попадна на пътя на Винисиус, чийто първи удар отново беше спасен от вратаря, но при втория вече стана 1:0.

След паузата тимът на Рафаел Бенитес имаше шансове да изравни, но не се възползва от тях. Реал Мадрид стигна в края до останалите три попадения, като не вкара две от тях. Гуаита си отбеляза автогол в 79-ата минута, неговият съотборник Карлос Домингес го последва девет по-късно. Арда Гюлер се разписа в добавеното време за крайното 4:0. Това е първият гол на турския тийнейджър за Белия балет.