Падерборн - Шалке 04

Шалке разби Падерборн, Фрайбург – Хофе

Шалке 04 записа втора поредна победа в Бундеслигата, след като отнесе Падерборн с 5:1. Фрайбург пък излезе трети в класирането след 3:0 като гост над Хофенхайм.

Гол след гол за Шалке

Кралскосините започнаха устремно и още в 4-ата минута изпуснаха шанс да поведат. Падерборн обаче не го направи и поведе в 8-ата минута. Тогава Мичел центрира към рожденика Оливейра Соуса и той вкара с глава за 1:0. Бургсталер пропиля три шанса да изравни – в 10-ата, 30-ата и 40-ата минути. Сане обаче не го направи и изравни.

След почивката гостите най-накрая започнаха да вкарват шансовете си. Сердар се разписа за 1:2 след рикошет в Хюнемайер. 20 минути преди края Арит вкара за 1:3. В края отново Арит и Кютюджю направиха 1:5.

Трима различни играчи вкараха за Фрайбург

Южняците вкараха ранен гол чрез Гюнтер, който откри още в 11-ата минута. В 38-ата Хаберер покачи на 0:2 в полза на тима на Кристиан Щрайх. След час игра Нилс Педерсен сложи точка на спора – 0:3. Това бе трета победа в четири кръга за Фрайбург. Хофе пък записа първо домакинско поражение през сезона.