Унион - Шалке 04

Шалке взе първа точка след рестарта на Бундеслигата

Шалке 04 спечели първата си точка след рестарта на Бундеслигата. Това стана след 1:1 в гостуването на Унион в Берлин. Въпреки това обаче и двата тима не сложиха край на негативните си серии без победа. Тази на Унион е шест срещи, тази на Шалке – 12.

Домакините започнаха много силно и поведоха след комбинация между Антъни Уджа и Роберт Андрих. Последният реализира с лекота покрай излезлия страж на гостите Александър Нюбел. Вратарят на кралскосините обаче се прояви на няколко пъти след това и спаси още няколко положения.

Противно на логиката обаче играчите на Дейвид Вагнер се добраха до изравнителен гол след страхотен изстрел на Джонджо Кени. Той вкара в 28-ата минута за 1:1. Това бе второ попадение за него през сезона. И едва второ за тима в последните пет срещи. През втората част имаше ситуации за гол и пред двата отбора, но никой не вкара.

С ремито Шалке остана десети с 38 точки. Унион е 14-и с 32 точки – четири повече от 16-я Фортуна Дюселдорф.