Матю Хопи, Шалке - Хофенхасйм

Шалке най-накрая спечели – след 30 мача суша

Почти една календарна година след последната си победа в Бундеслигата Шалке взе нова такава. Кралскосините разбиха Хофенхайм с 4:0 и спечелиха след 30 неуспешни опита. Така рекордът на Тазмания Берлин от 31 последователни срещи без победа в Бундеслигата оцеля.

Герои за Шалке срещу Хофе бяха младокът Матю Хопи и Амин Арит. Първият вкара хеттрик, Арит добави последния гол и асистира и за трите на Хопи. Любопитно е, че преди тези попадения 19-годишният американец не се беше разписвал в пет мача в професионалния футбол. Победата беше и първа за Кристиан Грос начело на кралскосините.

Хофенхайм започна по-добре и изпусна няколко добри положения. Ралф Ферман също се намеси великолепно на два пъти. А в края на първата част домакините поведоха. След хубава контраатака Арит изведе Хопи и той прехвърли Бауман – 1:0.

В началото на втората част Ферман отново спаси вратата си, а малко по-късно Шалке вкара втори гол. Стамбули отне в средата, намери Арит, той изведе Хопи – 2:0. Ситуацията се потрети в 63-ата минута. Арит отне от Фогт, изведе американеца и от точката на дузпата той вкара за 3:0. Десет минути преди края самият Арит сложи черешката на тортата с четвъртия гол.

С трите точки кралскосините събраха седем и изместиха от предпоследното място Майнц. 16-ят Арминия Билефелд има само три точки повече от тима от Гелзенкирхен – 10 срещу 7.