Шалке 04

Шалке, Леверкузен и Гладбах биха за купата

Шалке 04, Байер Леверкузен и Борусия Мьонхенгладбах спечелиха мачовете си за купата на Германия и продължават напред. Вчера това направи и Борусия Дортмунд – с 2:0 над Юрдинген. Елитните Майнц и Аугсбург обаче отпаднаха след загуби като гост.

Гол след гол за Шалке

Кралскосините от Гелзенкирхен записаха най-резултатната победа в първия кръг. Те отнесоха с 5:0 Дрохтерзен/Азел. Тимът от Регионаллигата допусна само един гол преди почивката – вкаран от Скржибски в 44-а минута. След паузата обаче още трима футболисти се разписаха за гостите. Това направиха Бургсталер на два пъти, Калиджиури и резервата Мерчан. Това бе и първа победа в официален мач за новия треньор Давид Вагнер.

Шалке 04
Феновете на Шалке протестират срещу президента Клеменс Тьонис, обвинен в расистко изказване

Леверкузен спечели с 4:1 визитата си на Алемания Аахен. Хакенберг си вкара автогол за 0:1 в 19-та минута, а Фоланд покачи на 0:2 в 39-ата. Батарило-Сердик върна един гол в началото на втората част. В края обаче Леверкузен вкара още два пъти чрез Бейли и Хаверц.

Гладбах имаше повече трудности в Зандхаузен и спечели само с 1:0. Гостите откриха още в първото си положение – Тюрам вкара с глава. След почивката домакините натиснаха, но Зомер спаси няколко положения.

Шокът за Майнц и Аугсбург

Майнц падна с 0:2 от третодивизионния Кайзерслаутерн. Домакините поведоха от дузпа в 63-а минута. Тя бе вкарана от Щарке. Майнц натисна, но получи втори гол в края, дело на Пик.

Аугсбург падна от дори по-слаб съперник – Ферл, който играе в Регионалните лиги. Сухи си вкара автогол за 1:0 в 8-а минута. В 23-а Ферл вече водеше с 2:0 след попадение на Шаленберг. Щурмът на баварците доведе до намаляване на пасива в 83-а минута. Голът на Андре Хан обаче не бе достатъчен на Аугсбург.