Шалке 04 - Фрайбург

Шалке удължи серията си без победа на 28 мача

Шалке 04 загуби от Фрайбург с 0:2 като домакин и удължи серията си без победа в Бундеслигата на 28 мача. Това е само с три по-малко от рекорда на Тасмания Берлин. Кралскосините имат последна възможност да спечелят тази година през уикенда. Тогава те приемат 16-я Арминия Билефелд. Последната победа на тима от Гелзенкирхен в Бундеслигата беше в началото на януари – 2:0 над Борусия Мьонхенгладбах.

Фрайбург записа втора поредна победа и четвърти мач без загуба. През първото полувреме въпреки високото темпо положения почти нямаше. Ферман трябваше да се намесва след удар на Грифо, после Сердар от Шалке стреля във вратаря на гостите. Освен това южняците претендираха за дузпа, но реферът Свен Яблонски не даде такава.

Фрайбург вкара за 0:1 веднага след почивката. Грифо центрира Шмид продължи с глава и Салай вкара отблизо. В средата на второто полувреме гостите добавиха и втори гол. Той отново беше вкаран от Салай, асистенцията беше на Грифо. Любопитно е, че Салай не се беше разписвал от първия кръг. Тогава той вкара при 3:2 над Щутгарт. Това беше и предишната победа на Фрайбург като гост този сезон.