Шалке 04 - Байер Леверкузен

Шалке записа 26-и пореден мач без победа

Шалке 04 удължи отчайващата си серия от резултати на 26 поредни мача без победа. Този път кралскосините паднаха от Байер Леверкузен с 0:3. Така Шалке е само на пет мача от рекорда на Бундеслигата, който се държи от Тасмания Берлин. С успеха Байер се изкачи на второ място в класирането. Леверкузен има 22 точки – една по-малко от Байерн и една повече от третия Лайпциг.

Леверкузен откри още в 10-ата минута. Тогава Бейли центира от корнер и Тиао прати топката в собствената си врата. До края на полувреме гостите имаха още няколко положения, но ги пропуснаха. В 67-ата минута обаче Баумгартлингер покачи на 0:2 с далечен удар. Това обаче не сложи край на опитите на Шалке за нещо повече. Направи го пропусната дузпа в 72-ата минута. Скржибски стреля от бялата точка, но Храдецки изби. Малко по-късно Шик се разписа за 0:3 и сложи точка на спора.

В ранния мач в неделя Щутгарт се наложи над Вердер с 2:1 и сложи край на серията си от пет срещи без успех. Зелените пък загубиха за втори пореден път. 21-годишният конгоанец Силас Вамангитука осигури успеха на гостите, отбелязвайки и двата гола. Той откри в 30-ата минута от дузпа и вкара още веднъж в 92-ата минута. 60 секунди по-късно Дейви Зелке се разписа за Вердер.