Шалке - Аугсбург

Шалке продължи пропадането с 0:3 от Аугсбург

Шалке 04 загуби у дома от Аугсбург с 0:3 в първи двубой от неделната програма на 27-ия кръг в Бундеслигата. Това бе втори провал за кралскосините след рестарта. Преди седмица те паднаха с 0:4 от Борусия Дортмунд. Тимът на Дейвид Вагнер записа и общо девети мач без победа.

Резултатът на „Фелтинс Арена“ беше открит още в шестата минута. Тогава след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар се разписа Едуард Льовен. Това е едва второ попадение за него през сезона.

Последваха добри минути за Шалке 04, като най-доброто положение се откри пред Раби Матондо. Ударът на уелсеца обаче беше отразен от Андреас Луте.

През втората част Аугсбург стигна до нови две попадения във вратата на Маркус Шуберт. Първо Ноа-Жоел Саренрен-Базе наказа грешка в отбраната за 0:2. Това беше неговият първи гол за Аугсбург и първи въобще в Бундеслигата. В добавеното време Серхио Кордова вкара за 0:3. Колумбиецът се разписа за първи път през 2020-а.

След поражението Шалке остана осми с 37 точки. Аугсбург събра 30 точки и се изкачи до 12-о място.