Унай Емери, Арсенал

Саутхемптън сложи край на серията на Арсенал без загуба

Саутхемптън надви Арсенал с 3:2 у дома в двубой от 17-и кръг на Премиършип. Така светците сложиха край на серията от 22 мача без загуба във всички турнири на артилеристите. Последното поражение за тима бе 2:3 от Челси на 18 август.

Южняците поведоха с гол на Дани Ингс в 20-ата минута, а Хенрих Мхтарян изравни в 28-ата. Отново Ингс даде преднина на Саутхемптън минута преди края на полувремето. И пак Мхтарян възстанови равенството в 53-ата минута.

В края на мача Арсенал натисна, но вместо това получи гол във вратата си. Негов автор стана Чарли Остин в 85-ата минута.

Хазенхютл се извини на мениджъра на Арсенал

След края на двубоя мениджърът на южняците Ралф Хазенхютл се извини на своя колега Унай Емери. Вдъхновен от успеха в домакинския си дебют той забрави да се ръкува с испанеца. „Трябваше да отида при момчетата, защото те ме чакаха. После намерих Унай Емери и го поздравих за отличния мач. Все пак моментът беше много специален за мен“, обясни Хазенхютл.

Брайтън - Челси

Азар вдъхнови Челси за 2:1 над Брайтън

По същото време Челси победи Брайтън с 2:1 като гост, макар че игра без чист нападател. В основата на успеха на сините бе Еден Азар, който записа гол и асистенция. В 17-ата минута той изведе Педро и испанецът се разписа на празна врата. В 33-ата минута белгиецът сам вкара втория гол за гостите. Това бе осмо попадение за него през сезона в Премиършип. Той има и девет асистенции, като това го прави номер едно в петте големи първенства на Европа.

Брайтън успя да върне едно попадение в 66-ата минута чрез Соли Марч. Столичани обаче не позволиха нищо повече на домакините.