Саутхемптън - Арсенал
Снимка: twitter.com/SouthamptonFC

Саутхемптън успя да вземе точка от Арсенал

Лидерът във Висшата лига Арсенал изгуби точки едва за втори път през сезона. Артилеристите направиха 1:1 във визитата си на намиращия се близо до дъното Саутхемптън. Тимът на Микел Артета все пак остава на върха с две точки аванс пред Манчестър Сити.

Гранит Джака даде аванс на артилеристите още в 11-ата минута. Голът е втори за него в също толкова мачове. Арсенал натисна, търсейки втори гол, но не успя заради вратаря Гавин Базуну. Той спаси удари на Габриел Мартинели и Габриел Жезус.

В началото на второто полувреме Жезус се озова отново на отлична позиция, но беше спрян от Елионуси. После Саутхемптън изравни чрез Стюърт Армстронг. Той се разписа в 65-ата минута, а голът е първи за него през сезона. Йодегор прати топката за втори път в мрежата на светците малко по-късно. ВАР обаче отмени този гол в полза на Арсенал.

Астън Вила спечели първия си мач след уволнението на Стивън Джерард – 4:0 над Брентфорд. Фулъм надви Лийдс с 3:2, за да се изкачи до седмо място. Лестър пък се измъкна от дъното след 4:0 във визита на Уулвс. Така последен отново стана Нотингам Форест. Форест има 9 точки, с колкото са още Уулвс и Лийдс. Уест Хем и Лестър са с по 12 точки, Саутхемптън е 15 с 12 точки, колкото има и Астън Вила.