Саутхемптън - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/SouthamptonFC

Саутхемптън изхвърли Сити от Карабао Къп

Саутхемптън изхвърли Манчестър Сити на четвъртфиналите на Карабао Къп след успех с 2:0. Победата е най-голямата в кратката кариера на мениджъра Нейтън Джоунс. Триумфът над фаворита за трофея обаче беше напълно заслужен.

Мениджърът на Сити Хосеп Гуардиола даде почивка на Ерлинг Холанд и Кевин де Бройне. Но като цяло тимът му игра отчайващо слабо. Сити контролираше топката в 72% от времето, но завърши без точен удар.

Саутхемптън вкара и двата гола още преди почивката. Секу Мара откри в 23-ата минута, пет по-късно Муса Дженепо направи 2:0. Дженепо видя, че вратарят Ортега е излязъл напред и го преодоля с великолепен далечен удар.

Гуардиола пусна Холанд и Де Бройне след паузата, но и те не помогнаха. Така за първи път от 2013 г. насам Сити за втора година поред няма да вземе трофея.

За полуфиналите освен светците се класираха Нюкасъл, Манчестър Юнайтед и Нотингам Форест.